Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 05:20


Primontovanie particie - Linux

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
meco
17 Post subject: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 12.05.2004 - 12:48 #8741
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 19

Ako pripojim k adresarovemu stromu particiu z ineho disku Question
(2 disky v jednom stroji - cervena ciapocka 9.0, ext3 file system)

Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 12.05.2004 - 12:55 #8745
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
mohlo by ti to ist aj takto
mount /dev/device_name /target_path
teda napr. si vytvoris adresar /sem_to_xcem
a das
mount /dev/hdc1 /sem_to_xcem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
meco
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 12.05.2004 - 13:45 #8756
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 19

Nejde mi to. Problem bude zrejme niekde inde.
fdisk -l /dev/hda ide
ale pre ine zariadenia (hdb, hdc, hdd - nejde)
druhy disk je ako singel na druhom radici, teda mal by byt hdc...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 12.05.2004 - 13:51 #8757
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
meco: Pozri si vystup z dmesg, ci Ti ten disk pri boote vobec nasiel...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
meco
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 12.05.2004 - 14:58 #8769
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 19

Upresnim to:
Povodny stav: jeden disk 2.5Gb (hda)

Novy stav: iny disk 6.4Gb (hda)
povodny disk 2.5Gb (hdc teraz, ale povodne hda)
Na oboch je funkcny a bootovatelny linux ak su zapojene ako singel na primarnom radici.
Povodny disk mi nebootuje ak ho mam na sekundarnom radici ako singel (primarny radic nezapojeny)
Boot skonci pri pismene "L" a dost

Po zapojeni primarny radic 6.4Gb master, 2.5Gb slave mi to ide ok (kabel pouzity zo sekundarneho radica)

Zaver, pri zapojeni na druhom radici mi to nejde hoc pri vypinani flushuje zariadenia hda a hdc
(Ak je tam CDromka tak ta ide ok)
No je to normalne ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 12.05.2004 - 15:54 #8770
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
to iste mi robilo pri mandrake 9.1 mal instaloval som na maly 3gigovy disk. neskor ked som pripojil na IDE1 dalsi 60 gigovy disk, system ho sice videl ale nekcel mi ho mountnut. device not found(alebo podobna hlaska). vyriesilo to instalovanie linuxu so zapojenym 60 gigovym diskom. teraz mozem robit co kcem. odpajat pripajat, menit kable.


Last edited by popo on 13.05.2004 - 06:59; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 13.05.2004 - 02:46 #8792
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
pridam perlicku...na istom kompe sa mi odmietal windows (2000, xp) instazlovat ako primary master alebo singel siel len ako primary slave.
inak mam casto skusenosti s roznymi systemami ze ak sa zmeni disk z mastra na slave pripadne opacne disk sa stava nebootovatelnym
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 13.05.2004 - 06:53 #8793
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
fleg: a divis sa ? primary master (hda) je ine blokove zariadenie ako primary slave (hdb) alebo secondary master (hdc) a ono to nie je msdos (resp. win) ktory funguje tak ze prenho je disk C: (0x80) ten ktory najde ako prvy Very Happy a zober ze hned pri boote mas v lile zapisane udaje ze z ktoreho disku si citas secnd stage bootloadera (lila), takze ked ich posunies, tak ti napise nieco ako LI a skape Smile potom dalsia dost podstatna vec je ze mas nieco ako /etc/fstab, takze ak sa uz neak prekuses cez to lilo (vcetne zmenenia niecoho takeho ako root=/dev/hd..), tak nebudes vediet namountovat spravne filesystemy....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
meco
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 13.05.2004 - 07:36 #8795
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 19

Ako potom riesite situaciu, ked ti napr. odide radic, alebo z nejakeho dovodu ten disk je inde ako povodne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 13.05.2004 - 08:54 #8798
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Nabootujes z CD do boot loadera a potom mu nacitas jadro (len pod BSD) a filesystem (pod BSD aj Linuxom) z disku, nabootujes do single-usera, prepises bootloader(y), /etc/fstab a ides. Ako to spravit pod Windows, Ti bohuzial nepoviem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 13.05.2004 - 15:31 #8805
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
si pri linuxe sa ani nedivim ale preco nebootni okna (len niektore a len na niektorich kompoch) tag to uz fakt netusim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
meco
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 14.05.2004 - 11:55 #8818
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 19

Este by ma zaujimalo ako primontujem USB kluc (FAT32).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pivo
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 14.05.2004 - 14:26 #8821
Basic


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 2

meco wrote: ›Este by ma zaujimalo ako primontujem USB kluc (FAT32).


mount /dev/sdax /cielovy/adresar

kde x je c od 1 - n podla toho, kolko mas USB portov. Ja mam napr. 4 a ked si chcem pripojit kluc je na sda4. Asi preto ze mi bezi ide-scsi modul. Ten to asi posunie.

Niekde som videl pripajanie aj s moznostou -t vfat.

mount -t vfat /dev/sda1 /cielovy/adresar


Peto.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Primontovanie particie - Linux  PostPosted: 14.05.2004 - 16:44 #8828
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
vzdy si pozri najdene devices pri bootovanii a potom je uz jednoduche mountnut akekolvek zariadenie. no nie vzdy Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)