Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 08:02


Vyklonovanie disku z hlavneho routera

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: Vyklonovanie disku z hlavneho routera  PostPosted: 28.04.2004 - 16:02 #8146
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
chcel by som si vyklonovat disk z hlavneho routera ako zalohu pre priapd zeby jeho disk raz posiel. nechcem router vypinat a pripajat k tomu kompu ten druhy disk rad by som to spravil cez lanku nejakym softom. poradi mi niekto nejaky ci uz pre windows alebo pre linux?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Vyklonovanie disku z hlavneho routera  PostPosted: 28.04.2004 - 17:09 #8150
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Ak mas presne rovnaky disk, tak napr.
Code: › ssh router 'dd if=/dev/ad0'|dd of=/dev/ad2
(nahrad vlastnymi nazvami zariadeni). Ak nie, tak pouzijes obdobny sposob ako na lokalke, teda ak si napriklad klonoval cez dump/restore
Code: › dump -0a -f- /|(cd /newdisk;restore -r -f-;rm restoresymtable)
, prvy prikaz das ako parameter ssh:
Code: › ssh operator@router 'dump -0a -f- /'|(cd /newdisk;restore -r -f-;rm restoresymtable)
. Samozrejme takto to budes robit na masine, do ktorej je pripojeny cielovy disk... inak pouzi vlastny rozum a spusti cez ssh tie veci, co su treba. Smile
Samozrejme, nerucim Ti za to, ze toto pojde na Win. Razz BTW ak je medzi Tebou a routrom pomala linka, pozri si man ssh a hladaj parameter, ktory Ti zapne kompresiu spojenia, pojde Ti to o kus rychlejsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Vyklonovanie disku z hlavneho routera  PostPosted: 28.04.2004 - 19:39 #8161
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no problem je ze ja mam len len windows na masine z ktorej to chcem robit takze potreboval by som nejake oknove riesenie;o). resp nieco z routera napr ze si namountujem nejaky sietovy disk (napr z toho workstationu) a cez dd ho cely skopcim (btw dd kopiruje aj mbr a boot sectory?)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)