Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.05.2024 - 10:16


torrenty - bordel na wifine

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Author Message
Aman
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.04.2010 - 18:40 #81915
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

chlapci ako vidim, tak vitam dalsich ludi v klube...
poviem vam, ako to riesim momentalne ja...

bordel robi len torrent a fungujuci na UDP protokole, ten na TCP ako tak radio zvlada. Ale aj pri UDP protokole si torrent vytvori zopar TCP spojeni a najake drobne percento zachyti (detekuje) MK. Takze som to spravil tak, ze ak user vytvori co i len jedno spojenie, ktore rozpozna MK ako torrentove spojenie, tak ho prehodi do address listu, na ktore sa vztahuju urcite pravidla a konkretne nieco take:
- userovi sa obmedzi UDP na 20 p/s okrem portu 53
- user ma orezany upload

tieto pravidla su na neho aktivne po dobu 20 min a potom sa caka ci zasa otvori nejake tie torrentove spojenia.
toto je max co som vykuzlil...
este som samozrejme priamo na klientskych radiach orezal upload na 500k a tym notorickym tahacom na 100k (polovica sa stazovala ale bolo vysvetlene). teraz sa chystam prehodit notorickych tahacov na UBNT Airmax a uvidime co to spravi. a postupne kazdeho klienta, ktory zacne tahat cez torrenty proste prehodim na toto - ine riesenie nemam. a stare obycajne radia pouzijem u normalnych userov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.04.2010 - 18:42 #81916
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

jaj a na 2,4ghz som bol radikalnejsi... tam je to totalna katastrofa. tam som to spravil tak, ze ten, kto otvori torrentove spojenie, tak sa mu blokne na 10-15 min uuuuplne vsetko, vsetky porty, okrem cca 10 zakladnych portov potrebnych na surfovanie, skypovanie, icq a pod.
na 2,4ghz nepotrebujem torrentoveho maniaka - to je fakt konec, ked to tam niekto pusti.

ale je jasne, ze klientovi musite vyjst v ustreti. nas klient / nas pan

takze co sa da, tak menime na nieco, co to zvlada
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.04.2010 - 21:07 #81917
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›ale je jasne, ze klientovi musite vyjst v ustreti. nas klient / nas pan


nevadi ze robi bordel, nevadi ze nam utlaca inych klientov, nevadi ze robi starosti, nas klient nas pan, my mu to vsetko dovolime... jojo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.04.2010 - 21:32 #81919
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›
Aman wrote: ›ale je jasne, ze klientovi musite vyjst v ustreti. nas klient / nas pan


nevadi ze robi bordel, nevadi ze nam utlaca inych klientov, nevadi ze robi starosti, nas klient nas pan, my mu to vsetko dovolime... jojo...


tak keby to berem takto, tak odpajam kazdeho tretieho
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 09.04.2010 - 07:03 #81926
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no ewew skus po sebe citat a zacat pisat bez diakritiky, pochop ze kym aman venuje svojeje firme 3hod denne, mgx venuje tomuto serveru 3hod rocne.
Co sa tyka UDP zelmar to zhrnul absolutne vystizne, nie je k tomu co dodat, riesenim je klientov zakablovat alebo ak vzduchom tak zacat pouzivat motorolu canopy, to su jedine dve cesty ak sa xces posunut trochu viac k profesionalite. Dnes wifi robi kazdy kto ma v ri.i dieru, to je ten problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 10.04.2010 - 22:12 #81945
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Aman wrote: ›chlapci ako vidim, tak vitam dalsich ludi v klube...
poviem vam, ako to riesim momentalne ja...

bordel robi len torrent a fungujuci na UDP protokole, ten na TCP ako tak radio zvlada. Ale aj pri UDP protokole si torrent vytvori zopar TCP spojeni a najake drobne percento zachyti (detekuje) MK. Takze som to spravil tak, ze ak user vytvori co i len jedno spojenie, ktore rozpozna MK ako torrentove spojenie, tak ho prehodi do address listu, na ktore sa vztahuju urcite pravidla a konkretne nieco take:
- userovi sa obmedzi UDP na 20 p/s okrem portu 53
- user ma orezany upload

tieto pravidla su na neho aktivne po dobu 20 min a potom sa caka ci zasa otvori nejake tie torrentove spojenia.
toto je max co som vykuzlil...
este som samozrejme priamo na klientskych radiach orezal upload na 500k a tym notorickym tahacom na 100k (polovica sa stazovala ale bolo vysvetlene). teraz sa chystam prehodit notorickych tahacov na UBNT Airmax a uvidime co to spravi. a postupne kazdeho klienta, ktory zacne tahat cez torrenty proste prehodim na toto - ine riesenie nemam. a stare obycajne radia pouzijem u normalnych userov...


Lepsie by bolo posielat odpajaci prikaz na klientske zariadenie a znemoznit znovupripojenie po dobu 1 min.
Ak by aj nadalej pokracoval vo vytvarani torentovych spojeni by sa zakazdym zvysoval cas blokovania pripojenia.

Nemyslim, ze by bolo lepsie davat tahacov na lepsie zariadenia ako beznych uzivatov.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 11.04.2010 - 14:16 #81956
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

ewew

klienta sameho o sebe odpojit nemozes. co musis/mozes spravit je obmedzit tu prevadzku ktora skodi.
klient musi mat dostupnu sluzbu stale!
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 12.04.2010 - 06:13 #81962
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›klienta sameho o sebe odpojit nemozes. co musis/mozes spravit je obmedzit tu prevadzku ktora skodi.
klient musi mat dostupnu sluzbu stale!


jedine ze si tieto podmienky sam stanovis, ale v globale to takto neplati..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 12.04.2010 - 08:44 #81964
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pixall wrote: ›
kubiik wrote: ›klienta sameho o sebe odpojit nemozes. co musis/mozes spravit je obmedzit tu prevadzku ktora skodi.
klient musi mat dostupnu sluzbu stale!


jedine ze si tieto podmienky sam stanovis, ale v globale to takto neplati..


mozes to jedine zamaskovat za jeho poruchovy stav alebo ohrozovanie tvojej siete.
ale svojim sposobom ked plati a vyuziva siet a internet sposobom, ktory je v podstate ok, odpojit ako to pise ewew ho nemozes- to odporujes nadradenemu zakonu....

da sa to skor chapat tak, ze problem je neschopnosti poskytovatela "vediet" dostatocne menezovat siet, respektive datovu prevadzku respektive je problem v nedokonalosti 802.11b/g/a...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 12.04.2010 - 17:32 #81989
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›
mozes to jedine zamaskovat za jeho poruchovy stav alebo ohrozovanie tvojej siete.
ale svojim sposobom ked plati a vyuziva siet a internet sposobom, ktory je v podstate ok, odpojit ako to pise ewew ho nemozes- to odporujes nadradenemu zakonu....


zalezi na tom ako naformulujes vseobecne podmienky, co je zneuzivanim sluzby/siete...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)