Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 22.05.2024 - 12:54


PPPOE velke latencie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
gyro
Post subject: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 00:26 #82035
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Mam problem s vysokymi latenciami cez PPPOE vytvorene na linuxe, bez ohladu na akej silnej masine a kolko tunelov je vytvorenych tak odozvy po kabli su 7 - 20 ms, viete mi poradit v com to moze byt ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 09:13 #82036
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
ja som mal taky problem v starom kerneli ked pppoe nebolo v jadre zakompilovane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 10:06 #82040
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Tunel mas kodovany ? Ak je to kryptovane , tak to slusne zatazuje router u klienta . Badat to dost aj na priepustnosti , nekryptovane PPPoE na ovise IP1000 , prenieslo okolo 70-80 mega , ak sa to zakryptovalo , ta nieco okolo 20 mega . Netvrdim ze je problem v tom , ale je to jedna z moznosti ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 12:42 #82044
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro: asi budes musiet prejst na hw riesenie, Cisco alebo Juniper routre maju ASIC procesory pre spracovanie sietoveho trafficu aj v pripade ze je nekryptovany. Je to drahsie ako linux ale chodi to. A skusal si Mikrotik ? Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 17:16 #82051
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Mam problem s vysokymi latenciami cez PPPOE vytvorene na linuxe, bez ohladu na akej silnej masine a kolko tunelov je vytvorenych tak odozvy po kabli su 7 - 20 ms, viete mi poradit v com to moze byt ?


ked sa nam na pppoe server pripaja windows, latencie na prazdnej linke su od 1 po 9 ms (zacinave ze narastaju od 1 po 9, potom zas od 1 po 9, atd). ked je pppoe klient linux (router s linuxom), latencie su okolo 1-2 ms. skonstatovali sme to ako chybu/vlastnost windowsu. prevadzke to absolutne nevadi.

na serveri si daj este pozor ci pouzivas kernel-mode pppoe (nie v userlande), pretoze ked sa ma cely traffic prehadzovat medzi kernelom - userlandom - kernelom tak to urcite spravi nejake milisekundy naviac.

inac co sa tyka vykonu, pentium 733 mhz, 192mb ram, kernel mode pppoe, pripojenych okolo 150 userov, a ten stroj sa neskutocne nudi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 17:47 #82053
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›A skusal si Mikrotik ? Razz


tak tak. ak je linux malo vykonny, daj tam mikrotik co je linux s kilometrovym firewallom. ked paket prejde cez tisic pravidiel namiesto cez 10, tak to bude urcite rychlejsie, len na tom musi byt logo mikrotik, to je zakladom vykonnost. my si tiez linuxy tunujeme tak ze na nich lepime nalepku mikrotik, funguju lepsie rychlejsie a vykonnejsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
devicebusy
Post subject: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 22:04 #82066
Basic


Joined: Mar 22, 2008
Posts: 30

gyro wrote: ›Mam problem s vysokymi latenciami cez PPPOE vytvorene na linuxe, bez ohladu na akej silnej masine a kolko tunelov je vytvorenych tak odozvy po kabli su 7 - 20 ms, viete mi poradit v com to moze byt ?


ahoj, ono by to chcelo os/kernel, ci mas kernelmode pppoe, logy, configy... etc tazko bez toho hadat co to moze byt.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 15.04.2010 - 22:48 #82072
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
eXplorer wrote: ›gyro: asi budes musiet prejst na hw riesenie, Cisco alebo Juniper routre maju ASIC procesory pre spracovanie sietoveho trafficu aj v pripade ze je nekryptovany. Je to drahsie ako linux ale chodi to. A skusal si Mikrotik ? Razz


no zas si taku srandu nerob z mikrotiku ...
konecne pochopili ze tie ISCky ktore pchaju na svoje dosky niesu len na paradu ale daju sa aj pouzit
na rb1000 chodi pppoe ovela lepsie ako na obycajnom pc .
na pc pochybujem ze by mal nejaky extra rozdiel vo vykone pppoe medzi linuxom a mikrotikom.
ale ak to chce na pc odporucal by som nejake BSD m kopu sietovych veci na nom bezi ovela lepsie ako na linuxe , alebo mikrotiku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 18.04.2010 - 07:44 #82135
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
dobre si precitajte gyrov prispevok a zistite okamzite chybu, pouziva tenky medenny kabel na strukturku a protokol PPPoE sa nedokaze tak rychlo pretlacit cezen. Keby pouzival nejaky mensi protokol nerobilo by to problem. Ono v podstate problem s tymto protokolom bol uz aj predtym a vtedy sa volal pppOe ale to velke " O " robilo problemy preto sa celosvetova rada zdruzenia skfree pre networking rozhodla pppOe premenovat a zmenit velke O za male. Zapisovatelka vsak prehodila vsetky pismena na opak a vznikol protokol PPPoE. Kedze sme nexceli uz robit dalsiu dodatocnu zmenu doporucila rada PPPoE pouzivat iba v t-come lebo ten pouziva hrubsie medenne dvojlinky k zakaznikovy na dsl-ku ako je gyrov ethernet. Takze sa prosim vsetci co mate strukturovanu kabelaz na ethernete neporovnavajte sa s nejakym dsl kom na dvojdrate. T-com nie je nijaka sracka on vie zainvestovat do kvalitnej mede a dokze si po svojich hrubych linkach pretlacit taky tucny protokol ako je PPPoE. To iste aj UPC, nakupilo od nemenovanej firmy co taha koax po stlpoch iba tie najkvalitnejsie a najhrubsie medene draty a teraz vidite nemaju problem. Ale vy vsetci alternativny co xcete pouzivat iba tie tenucke ethernety a nebodaj tie uplne tenucicke opticke kable / najhorsi je steve, naposledy mi poslal, ze 4linku opticku, ledva to malo 3mm a co to stalo ani nehovorim, tiez nevie dodat riadny kabel, poriadna 4 linka opticka mam mat aspon 2 cm / sa potom necudujte ze Vam to nefunguje. Nedajte sa zmylit, ze je to " over ethernet " tym sme pri odsuhlaseni mena xceli vsetkym naznacit, ze je to pripravene fungovat nad ethernetom, cize na niecom kvalitnejsom, spravne rozumej kvalitnejsia med.
Vratme sa vsak ku gyrovi, unho je mozny este jeden fenomen a tym je protokol PPPoED to D znamena Discovery, cize volne prelozene " objavovat, zistit " a pod. Pri pouziti tohto protokolu hladate kde sa pakety po sieti nahodne rozosielaju a vy ich musite objavovat, je to taka nova forma spolocneskej hry pre admina ale to uz nebudem spominat tu ale na ISP fore.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 18.04.2010 - 08:19 #82136
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Smile maniak... tie tvoje dristy by sa mohli aj knizne vydat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 23.04.2010 - 04:34 #82299
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no gyro co tvoj protokol? ako si to vyriesil, nasiel si nejaky mensi co sa zmesti do kabla? Alebo si skratil dlzku kabla medzi zakaznikom a routrom tak aby odozva nebola 40ms ale iba 7?? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 23.04.2010 - 09:32 #82302
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Nasadzovali sme to do prostredia kde su latencie v radovo sekundach, takze tych par desiatok ms mi nevadi. Len ma trapilo preco sa to deje, ak by som to chcel nasadit na Slovensku, nebolo by to bohvieco.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: PPPOE velke latencie  PostPosted: 23.04.2010 - 16:27 #82313
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Nasadzovali sme to do prostredia kde su latencie v radovo sekundach, takze tych par desiatok ms mi nevadi. Len ma trapilo preco sa to deje, ak by som to chcel nasadit na Slovensku, nebolo by to bohvieco.


ak mas latencie radiovo v sekundach na linke ponad ktoru beziz PPPoE, neviem neviem. nam ked nahodou stupnu latencie na L2 okruhu na stovky ms, pppoe sa odpaja, z dovodu ze LCP nevidi druhu stranu (povazuje linku za spadnutu). mozno sa daju tunovat LCP timeouty, neviem, to som neskusal, prioritne tunujem L2 aby tam nikdy neboli ziadne stovky ms.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)