Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.05.2024 - 05:55


nastavenie gateway a routovania. Please help :)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
alef
Post subject: nastavenie gateway a routovania. Please help :)  PostPosted: 13.05.2003 - 10:30 #1800
Basic


Joined: Máj 06, 2003
Posts: 60

Ahoj gurus,

tak mam nejasno ohladom gateways. please help.

Mam TP siet v dome, na dome prevadzkujem SW AP. Oproti v dome kamarat ma koaxialnu siet. a router s WLAN kartou ale v Managed mode.

Na routeroch je linux Debian.

ako to mam zapojene (nastavene):

su celkovo 4 podsiete.
router1: (SW AP)
eth0: pripojena na HW AP do internetu (momentalne ma nezaujima je to len pripravene) LAN4
eth1: TPckova siet v dome cca 9 pocitacov LAN1
wlan0: WLAN siet LAN2

router2: (CLIENT ROUTER)
eth0: koaxialna siet cca 6 pocitacov LAN3
wlan0: WLAN siet LAN2

Tak a teraz otazka:
Ako mam prosim Vas nastavit GATEWAYs na celej sieti, ak xem aby sa dalo dostat zo siete LAN1 do siete LAN3? Resp ako nastavit routovanie?
je treba este okrem toho nieco ine nastavovat?

Neskor bysom xel aby mohla cela siet pristupovat na internet cez
router1:eth0

Dufam ze som sa vyjadril zretelne.


Dakujem velmi pekne za pomoc.

S pozdravom
Alef
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: nastavenie gateway a routovania. Please help :)  PostPosted: 13.05.2003 - 13:49 #1802
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

musis zapnut routavanie na router1, vsetky kompy z LAN1 (okrem router1) budu mat ako gateway nastavenu IP adresu eth1 z router1

potom na router2 tiez treba zapnut routovanie, kompy v LAN3 budu mat nastavenu gateway na eth0 IP adresu router2

potom mozno bude treba definovat staticke routes pre tieto 2 routery navzajom,
teda na router1 treba definovat route na LAN3, defaultroute na IP adresu gateway tvojho providera (to bude nejaky nejaky komp na LAN4)
na router2 treba definovat defaultroute na IP wlan0 router1

uff dufam ze som to nepoplietol... a urcite som na nieco zabudol...
dufam ze mi skuseni sietari odpustia...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: nastavenie gateway a routovania. Please help :)  PostPosted: 13.05.2003 - 20:05 #1812
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
takze priklad:
[ipcky tu uvedene su uplne odveci a musis si ich nahradit niecim rozumnym, na nastavovanie je pouzity iproute2, ak ho nemas alebo nechces z neakych dovodov pouzit, musis si syntax upravit pre to co pouzijes...

router1:

ip a a 127.0.0.1/8 brd + dev lo
ip a a 4.5.6.7/28 brd + dev eth0
ip a a 1.1.1.1/24 brd + dev eth1
ip a a 1.1.7.1/28 brd + dev wlan0

ip link set dev lo up
ip link set dev eth0 up
ip link set dev eth1 up
ip link set dev wlan0 up

ip ro add default via 4.5.6.1
ip ro add 1.1.2.0/24 via 1.1.7.2

echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward


router2:

ip a a 127.0.0.1/8 brd + dev lo
ip a a 1.1.2.1/24 brd + dev eth0
ip a a 1.1.7.2/28 brd + dev wlan0

ip link set dev lo up
ip link set dev eth0 up
ip link set dev wlan0 up

ip ro add default via 1.1.7.1

echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

vsetky PC na sieti za routrom1 budu mat nastaveny ako default gw 1.1.1.1 a vsetky na koaxovaj sieti za routrom2 1.1.2.1
adresny rozsah 4.5.6.0/28 je uvazovany ako verejny rozsah od ISP s GW do inetu 4.5.6.1.
Po pripojeni na inet budes musiet okrem tohto nahodit este aj maskaradu (tyka sa iba routra1):
iptables -I POSTROUTING -t nat -d ! 1.1.0.0/21 -o eth0 -j MASQUERADE
prajem vela zdaru, dufam ze ti to tu padne na uzitok Smile)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
voodoo
Post subject: RE: nastavenie gateway a routovania. Please help :)  PostPosted: 14.05.2003 - 02:11 #1817
Basic


Joined: Jan 09, 2003
Posts: 3

Cool zdar si
pocuvaj
podla mna si to zobral dost zdlhavo a komplikovane
skus si pozret riesenie ktore som dal na
www.blava.net
otazky z odpovede
bye
voodoo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: nastavenie gateway a routovania. Please help :)  PostPosted: 14.05.2003 - 10:24 #1822
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
co ti je na tom zdlhave a komplikovane ? na rozdiel od teba som mu akurat napisal kompletny zoznam prikazov s parametrami ktore ked vhodne poznemi (adresy) tak mu to bude 100%ne chodit (chodit mu to bude aj s tymi co som tam uviedol ja, ale nemal by si ich nechat:-)), ty si mu dokonca poplietol aj to, ze na routri1 ma uplink na eth0 a LAN na eth1 (evidentne si si ani neprecital poriadne co alef napisal Smile )
pokial predpokladam vseobecnu distribuciu, tak staci mat nahodene drajvre pre sietovky a inicializovane radio, cely zvysok ti uz spravit to co som napisal a staci to dat do rc.local (take existuje asi vsade a netreba sa zamyslat aka to je distribucia)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
michalci
Post subject: RE: nastavenie gateway a routovania. Please help :)  PostPosted: 04.08.2010 - 10:29 #84011
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
ahojte

mam nasledovny problem, pc je pripojeny k Internetu cez aDSL Router Vigor 2700VOIP na routri v NAT smerujem port na remote administratora na tento PC ak skusim spojenie z tohoto PC priamo na seba, teda zadam jeho vonkajsiu IP+sperovany port normalne mi ponukne pripojenie, presne tak, ako keby som sa snazil na PC pripojit odniekial zvonka teda z inej masiny z Internetu...

druhy pc je pripojeny cez aDSL modem glitel, na tomto zariadeni taktiez smerujem port na remote admina, ale pripojenie sameho na seba ako na Vigore nefunguje...pripojenie na PC z inej masiny z Internetu vsak funguje bezproblemovo

takisto sa mi neda pripojit samemu na seba na z PC ktore je pripojene do aDSL cez Cisco (na starom Ciscu co sme mali vo firme to slo)

predpokladam ze problem by mohlo vyriesit pridanie nejakeho zaznamu do routovacej tabulky, ak sa mylim opravte ma Dakujem
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)