Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 31.05.2024 - 02:57


Vlastny stoziar alebo najom?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 8 < 12345678 >
Author Message
gyro
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 01.01.2009 - 19:10 #72153
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No ak ratas kompletne technologiu je to ine, napisal si ze suma bola za stoziar. Baterky zozenies z Orangu vyradene, Stoziar ti zozvaraju v Detve aj s povrchovou upravou, stavba je skladacka, je to tak perfektne navrhnute ze ti staci 6 chlapov a lana, ziadny zeriav nepotrebuej, hovorim ale o 9 M stoziari, ty mas asio cosi vacsii.
Napojene je na tom RBcko s dvoma spojmi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 01.01.2009 - 19:28 #72154
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no ja ti neviem, ono je to tak ze usetris, ale ked nato hodis 50 ludi a ti to vypne tak ta to psychicky dokaze zrujnovat Very Happy
ale ak ma niekto vyskusane v plnej prevadzke nieco za 25 a mu to ide bez problemu tak mu to len doprajem.
a vyradene baterky? to su akoze ake? myslis ze v mraze sa osvedcia?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 01.01.2009 - 19:31 #72155
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no mne sa zda 25tis malo, solarny panel zalezi aky sme kupovali za 12tis a druhy za 22tis, za baterky sme dali cca 5tis za kus, treba aspon dve, regulator stoji 2tis aj ked nakoniec sme vyrobili vlastny, no a cena stoziaru je naozaj zavisla na mnohych faktoroch.....baterky z orange pouzite z 20 ks bolo 20 vadnych Smile, dobra skrinka stoji teiz tak cca 3tis a viac....
PS: nerobte si vsak nadeje ze kupou novych baterii si zabezpecite kvalitu, my sme kupili dve specialne baterie pre solarne systemy a nebudete verit obidveboli vadne, v kazdej bol vadny jeden clanok, nechcem teda uberat znacke VARTA na ich reputacii a preto ich tu radsej nespomeniem....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 01.01.2009 - 19:39 #72157
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

matos1 wrote: ›
a vyradene baterky? to su akoze ake? myslis ze v mraze sa osvedcia?


Orange pravidelne vymiena baterky na svojich "sajtoch" taketo baterky chalani nosia po nejkaych 300SK (10Eur Smile ) su to 12V/36Ah mame na zalozaku 4ks a naposledy tahali asi 4h bez problemov (1xSAF 2xPC nejake man. switche a radia ). Dlhsi vypadok sme este nemali.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 01.01.2009 - 19:55 #72158
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
421 wrote: ›my sme kupili dve specialne baterie pre solarne systemy a nebudete verit obidveboli vadne, v kazdej bol vadny jeden clanok, nechcem teda uberat znacke VARTA na ich reputacii a preto ich tu radsej nespomeniem....


no, tak ci tak, kupi niekto druhy a tiez sa popali a potom nam to povie :)

my mame 12V/150Ah, skodaze tie stoziare este niesu v plnej prevadzke, potom by sa to dalo lepsie ohodnotit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 01.01.2009 - 23:29 #72160
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
matos1 wrote: ›no ja ti neviem, ono je to tak ze usetris, ale ked nato hodis 50 ludi a ti to vypne tak ta to psychicky dokaze zrujnovat Very Happy
ale ak ma niekto vyskusane v plnej prevadzke nieco za 25 a mu to ide bez problemu tak mu to len doprajem.
a vyradene baterky? to su akoze ake? myslis ze v mraze sa osvedcia?


ano je to v prevadzke, v mraze a zime, su to backbony beziacne na 60 mbit.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 02.01.2009 - 09:48 #72163
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

kupim take baterky, ked ich orang nepotrebuje Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 02.01.2009 - 12:49 #72170
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
bakula to mi hovorime " o riadnom" rieseni pri solarnom napajani, tam slnko nesvieti minimalne v zime od 16tej do 8mej rano, a su dni kedy nezasvieti vobec. Takze nejake 36Ah baterky po repase od orange urcite nehrozia. K tomu ked pridam mraz a zatiahnute dni v zime, tak nemas od solaru ani amper cely tyzden....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 00:17 #72261
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

mam sedem stoziarov so solarom a posledne tyzdne je to strasna bieda. Tie co su vo vyske viac ako 1000mnm sa uz 6 tyzdnov nenabijaju, je tam staly pokles napatia. Na pozajtra som si pozical snezny skuter, aspon na dvoch pojdem vymenit baterky za nove. Na jednom je solar 150W a RB600 s 5xR52, 160Ah baterky, na druhom rb333, 1xR52h,2xcd9, solar 105W, 160Ah baterky, v tejto chvili ma 11V, je to najnizsia hodnota za 14 mesiacov. Vymyslel niekto nieco na meranie napatia pri RB ktore tuto funkciu nema?
Pri mojich rieseniach stal len solar s baterkami viac ako 25litrov bez DPH a pri kratkych dnoch a tomto pocasi to zacina mat muchy, neviem si predstavit mat to este slabsie dimenzovane.

inspiracia v polsku: http://www.anteny.net/index.php?cPath=60 .....kto to prvy vyskusa?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gagarin01
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 00:36 #72262
Basic


Joined: Júl 04, 2008
Posts: 14

My tiez mame nasadene solary a zatial to ide oki s RB433AH+3karty.Mame 180W solar + 250Ah baterky.Tiez by som uvital dohlad napatia na tej RB600
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 00:47 #72263
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
rakel ,aj by som skusil za tu cenu , len bohvie kedy sa budu dat betonovat zaklady ... tie ceny su super
119 € za ten 4 metrovy ... normalne nad tým realne pouvažujem ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 09:29 #72268
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

su to paradne ceny, privezu ti to a postavia aj na slovensko. Rozmyslam nad 25m XL, cena s montazou a dopravou cca 3.400,- EUR - co je podla mna za taky stoziar vynikajuca cena

co sa tyka dohladu, rozmyslal som dat tam este jednu baterku (napr 7Ah) a ked regulator vypne spotrebic by sa preplo nejake relatko a zapojilo by loopback na jednom eth porte, (mal by som informaciu, ze sa to vyplo, -sledovanie cez SNMP stav eth portu (UP/DOWN)) ale RB by este bezalo na tu 7Ah bateriu, takze by som mal cas reagovat.
takze myslienka je, dotiahnite to niekto to funkcnej verzie (hardware), Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gagarin01
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 09:47 #72269
Basic


Joined: Júl 04, 2008
Posts: 14

A nedal by sa do RB600 nahrat len nejaky skript aby to ukazovalo mapatia tak ako to ma RB433AH ?Popripade to nejako vytiahnut s tej dosky Confused
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 21:17 #72304
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

421 wrote: ›bakula to mi hovorime " o riadnom" rieseni pri solarnom napajani, tam slnko nesvieti minimalne v zime od 16tej do 8mej rano, a su dni kedy nezasvieti vobec. Takze nejake 36Ah baterky po repase od orange urcite nehrozia. K tomu ked pridam mraz a zatiahnute dni v zime, tak nemas od solaru ani amper cely tyzden....


Od teba ma tento prispevok vobec neprekvapuje hlavne ked preladujes a vyrabas spoje v pasme okolo 20Ghz a zaroven v dalsom prispevku tvrdis ze vo VUS BB nemaju merak ani na meranie 5G anten Smile Takze "riadne" riesenia od teba su samozrejme najlepsie a vsetci ta uplne zerieme Very Happy
Samozrejme dufam ze chapes moj humor Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.01.2009 - 21:53 #72311
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no pani tak uz sa na vas niekedy vazne kosim za kompom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 8 < 12345678 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)