Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.05.2024 - 16:03


WiFi a UDP vs TCP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 27.11.2009 - 07:42 #77490
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
oficiálne ich poskytovať nesmieš , ale ako test technológie ...
Ale sú aj ďalšlie programy ktoré ľudia pozerajú a v dvbt nebudú , napr.: viasat explorer , viasat history, ct24, nova sport, eurosport, discovery, hbo, ...

a sú ochotný si to zaplatiť , to že tie stanice nepozeráš ty neznamená že na Slovensku ich nepozerá nikto iný.

Moja babka napríklad pozerá na nejakej náboženskej stanici omšu aj dva krát do dna ,medzi tým nejaké telenovaly , to že tak nerobíš aj ty ešte neznamená že neexistuje špecifická skupina ľudí ktorú môžeš svojou ponukou osloviť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 27.11.2009 - 08:51 #77494
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
eXplorer wrote: ›gyro: musis bohuzial pockat na 31.12.2009, dovtedy bezi vysielac vykonovo asi na 1/10, mozno este menej. V BB ani ja nechytim nic - musis mat priamy vyhlad na Laskomer ... od 31.12.2009 to pofici naplno a fakt bude stacit vidlicka pichnuta do konektora Smile v BA ti mozem ukazat

Kolko ludi pozera ceske programy ? a ktore ked oficialne nesmies ponukat programy ako NOVA a PRIMA.


Skus toto povedať nahlas pred ludmi .Každy sere na to či to bude DVB-T alebo analog. To , že si vies na nb naladit je sice pekne ale je to prt platne pre zvysok slovenskej populacie.Kazdy chce pozerat nieco ine aj novu a primu a nezaujima ich ako a ci sa to moze, ale ci to je nejako možne. DVB-T nie je v nicom ine ako bol doteraz analog z pohladu end usera .
PS: Ozaj nechces robit farara tam mozes robi osvetu denno denne.

Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 27.11.2009 - 12:36 #77506
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
zelmar wrote: ›To , že si vies na nb naladit je sice pekne ale je to prt platne pre zvysok slovenskej populacie.Kazdy chce pozerat nieco ine aj novu a primu a nezaujima ich ako a ci sa to moze, ale ci to je nejako možne. DVB-T nie je v nicom ine ako bol doteraz analog z pohladu end usera .
PS: Ozaj nechces robit farara tam mozes robi osvetu denno denne.

Smile


TV na nb nepozeram, az tak zle na tom nie som - LED LCD TV od Samsungu ma lepsi obraz, ale o to nejde ... od 31.12.2009 bude ten zvysok slovenskej populacie tvorit 80% a prd platne im to nebude, pretoze uz nekupis TV bez DVB-T a ak ano je to poriadny kram.

DVB-T je teda odost ine, ked na kamziku vypadol v aprili tohto roka multipex (a neponahlali sa to opravit) tak som si zriadil kablofku od UPC, ked to opravili zase som ju zrusil ... bez DVB-T totiz vidim iba zrnenie Very Happy a je to tak vo vacsine SK miest. Navyse to co dokazu robit s DVB-T tie cinske krabicky tiez nie je zle - to sa ludom na analogu ani nesniva.

Ktora kablovka ma oficialne v ponuke PRIMU a NOVU ? chces konkurovat magiu tym ze zaradis NOVU a PRIMU ? sak v pohode ja ti v tom nebranim, len skor ci neskor ju aj tak budes musiet vyhodit a tym padom stracas znacnu vyhodu. Stojim sa za svojim ze ludia na kablofke aj tak vacsinou pozeraju SK programy, ostatne je mizive % (POZOR netvrdim ze 0% ) a aj to len koli tomu ze "ked uz to mam ...".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 09:36 #77559
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
eXplorer wrote: ›
zelmar wrote: ›To , že si vies na nb naladit je sice pekne ale je to prt platne pre zvysok slovenskej populacie.Kazdy chce pozerat nieco ine aj novu a primu a nezaujima ich ako a ci sa to moze, ale ci to je nejako možne. DVB-T nie je v nicom ine ako bol doteraz analog z pohladu end usera .
PS: Ozaj nechces robit farara tam mozes robi osvetu denno denne.

Smile


TV na nb nepozeram, az tak zle na tom nie som - LED LCD TV od Samsungu ma lepsi obraz, ale o to nejde ... od 31.12.2009 bude ten zvysok slovenskej populacie tvorit 80% a prd platne im to nebude, pretoze uz nekupis TV bez DVB-T a ak ano je to poriadny kram.

DVB-T je teda odost ine, ked na kamziku vypadol v aprili tohto roka multipex (a neponahlali sa to opravit) tak som si zriadil kablofku od UPC, ked to opravili zase som ju zrusil ... bez DVB-T totiz vidim iba zrnenie Very Happy a je to tak vo vacsine SK miest. Navyse to co dokazu robit s DVB-T tie cinske krabicky tiez nie je zle - to sa ludom na analogu ani nesniva.

Ktora kablovka ma oficialne v ponuke PRIMU a NOVU ? chces konkurovat magiu tym ze zaradis NOVU a PRIMU ? sak v pohode ja ti v tom nebranim, len skor ci neskor ju aj tak budes musiet vyhodit a tym padom stracas znacnu vyhodu. Stojim sa za svojim ze ludia na kablofke aj tak vacsinou pozeraju SK programy, ostatne je mizive % (POZOR netvrdim ze 0% ) a aj to len koli tomu ze "ked uz to mam ...".


No sme s ludmi v kontakte a zvacsa sa pytaju na sportove programy a dokumentarne slovenkse povazuju za samozrejmost.Aj statistiky sledovanosti hovoria o tom ze najsledovanjsie su slovenske a ceske(to sa da pochopit) ale hned za nimi ficia rozpravky a dokumentarne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 09:49 #77561
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
explorer co to trepes led lcd tv to si akoze cital najnovsiu recenziu v nejakom priblblom casaku o elektronike. Keby si si bol pred par rokmi kupil normalnu plazmu napriklad od pioneeru tak dnes mozes s kludom anglicana napisat kam sa hrabe lcd tv od samsungu. To nesmies nakupovat v akcii shity ale normalnu TV. Vacsina ludi ktory chuc viac ako jeden program / myslim tym STV1 / maju na dome uz niekolko rokov satelit no a v tej kablofke cez satelit nie je problem chytit novu ci primu. DVB-T vysielanie je v mojich ociach stale utopia, kym fico neda dotaciu j&t. neviem si predstavit ako dostanu po slovensku na vyselace digitalny stream.....no nechajme sa prekvapkat:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 17:01 #77590
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›DVB-T vysielanie je v mojich ociach stale utopia, kym fico neda dotaciu j&t. neviem si predstavit ako dostanu po slovensku na vyselace digitalny stream.....no nechajme sa prekvapkat:-)


j&t je uz davno tam, ved to ku koncu tohto roka naostro spustaju. a ako dostanu na vysielace digitalny stream? predsa so skylinku ktory sami prevadzkuju. co myslis ako bolo robene dvb-t pocas pilotu... normalne zoberies DVB-S, premuxujes vybrane pidy do DVB-T, a je to... ziadna velka veda, staci ti jedina parabola s jedinym LNBckom... ked budes setrit tak sa s celym DVB-T vysielacom zmestis do par tisic eur.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 18:17 #77594
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall napriek tomu ze viem o com tocime tato moznost ma naozaj nenapadla, najlahsia cesta ako dostat digitalny stream je priamo z druzice, presne ako pises....a urcite na to staci jedna parabola a jedno LNBcko....presne tak
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 20:22 #77602
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
421: plazma je slepa ulicka, ale iste sa este stale najdu ludia, ktori budu tvrdit ze CD nikdy neprekona gramoplatnu Laughing

pixall: mas nejake konkretne riesenie na premuxovanie DVB-S na DVB-T ? chcel by som do stareho koaxu v BB (a aj BA) pustit kablovku zadarmo - ked to bude postavene na baze "sami sebe" (ako vlastnici bytov) myslim ze to nenaraza na ziadne zakony. Navyse taketo nasadenie (bezziskove) je v povodnom duchu SKfree aj ked je trochu "offtopic".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 20:41 #77603
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
explorer dom, ktory ma viac ako 3 byty sa povazuje za bytovy dom a vznika povinnost v takomto dome platit rovnake poplatky ako operator pri kablovke, zakon to postihuje natvrdo uz niekolko rokov, aj ked realita je momentalne ina. Poskytovatelia kabloviek proti takemuto konaniu namietali a nakoniec sa zistili, ze jeden z ludi v kontrolnej komisii SAKTu je prave predajcom takychto zariadeni a on osobne robil pre niektore bytovky ponuky.....co na to povedat:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 22:34 #77608
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kablovka do 100 ucastnikov nepodlieha registracii. platit poplatky su povinne kablovky ktore su registrovane.

co sa tyka konkretneho riesenia ako dostat DVB-S do DVB-T, neporadim ti bohuzial. videl som takut technologiu a viem ze bola urcena pre viacmenej dedinskeho MMDS providera, zacali takto pouzivat DVB-T pretoze vychadza lepsie ako klasicke MMDS. konkretnosti ale netusim, myslim ze google a ebay by mohli byt dobre miesta. otazka je ale ci to ma zmysel ked o mesiac bude digital na kus drotu takmer po celom uzemi slovenska.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 22:59 #77609
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall to nie je celkom pravda, do 100ucastnikov sa nemusi registrovat na radu pre retrans.. ale vsetko ostatne platis rovnako, len ako priklad uvediem: skus presvedcit HBO ze mas 99 zakaznikov a ze im nemusis platit Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 28.11.2009 - 23:08 #77610
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
a este k tomu ako dostat dvb-s do dvb-t a k tomu este ten gulas s mmds, chalani ja uz zacinam naozaj pochybovat ci to tu nepremenujeme na satiricke forum. To co tu teraz miesate DVB-T s MMDS a este to cele chcete dostat do kablovky. Tak potom sa bavme o modulacii a kanaloch a ako zoptimalizovat digitalny tok aby mohol vojst do STB DVB-T ....ale naco sa tu vobec rozpisovat, explorer ma stopne, ze plazma je slepa ulicka ale muxovat dvb-s do dvb-t tak aby to islo do koaxu to nie je slepa ulicka to je dialnica s perspektivou.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 29.11.2009 - 00:47 #77612
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kablovka s piatimi kanalmi by asi neuspela ani na lazoch a nie to na sidlisku prehustenom ponukami.
Bez ohladu na pocet ludi minimalne registracia na TUSR musi byt a rovnako tak aj rocny poplatok,
nehovoriac o poplatkoch za TV stanice, samozrejme 5 zakladnych TV nestoji nic. Ak chces nieco riesit pre dom zadarmo tak sa to robi cez satelitny komplet, tak ako to ma zopar percent domov po meste.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 29.11.2009 - 04:01 #77614
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›pixall to nie je celkom pravda, do 100ucastnikov sa nemusi registrovat na radu pre retrans.. ale vsetko ostatne platis rovnako, len ako priklad uvediem: skus presvedcit HBO ze mas 99 zakaznikov a ze im nemusis platit Smile


ked mas menej ako 100 ucastnikov, tak si podla mna absolutne nezaujimavy pre kohokolvek, toboz pre HBO, aby to niekto z nich riesil. v tejto oblasti nie som uplne doma, rad sa necham poucit, ale nechce sa mi verit ze je v tych zdruzeniach registrovany a ze uhrady plati co len jeden jediny poskytovatel ktory by mal menej ako 100 ucastnikov. ale ak mas ochotu tak mi urob jasno lebo ja som z tych siekt okolo kablovkoveho biznisu dost dezorientovany a nastastie som to nebol nuteny zatial riesit.

a co sa tyka dvb-s, dvb-t, a mmds, konkretne islo o to, ze ktosi kto ma pridelenu MMDS frekvenciu, si na nu zavesil DVB-T vysielac, do ktoreho pusta programy remuxovane z DVB-Ska. tolko co som prave napisal je asi cele co o tom viem, a preto k tomu ani nebudem dalej spekulovat. ked chces urobit dobry skutok tak sa vyjadri k predchadzajucemu odstavcu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: WiFi a UDP vs TCP  PostPosted: 29.11.2009 - 10:09 #77615
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Na skfree sa daju uverejnovat clanky (su strasne akutalne), kedze 421 je byvaly kablovkar a poskytovatel televizie, mohol by napisat clanok ktory nas de-dezorientuje. Myslim ze s ich sektami ma problem viacej z nas.

btw: Pixal, ked hovorime o sektach, preco mi este stale neprisla ziadna odpoved z ALPI ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)