Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 22.05.2024 - 08:36


Vzajomne rusenie kariet

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
peter.jakubek99
Post subject: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 08.07.2010 - 14:03 #83705
Basic


Joined: Feb 15, 2010
Posts: 62

Na jednom POPE mame v Sarel skatuly 4X RB 443 s plne obsadenymi kartami, teda 12 kariet, kedze je to vsetko pomerne dost blisko seba, zacinama sa nam tam prejavovat, vzajomne rusenie, ako riesite tento problem. ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 08.07.2010 - 16:06 #83711
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no nepostastilo sa mi vo svojej historii mat na jednom sajte 12 kariet v jednom pasme ale osobne si myslim, ze sa karty navzajom nerusia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 08.07.2010 - 18:32 #83715
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

peter.jakubek99 wrote: ›Na jednom POPE mame v Sarel skatuly 4X RB 443 s plne obsadenymi kartami, teda 12 kariet, kedze je to vsetko pomerne dost blisko seba, zacinama sa nam tam prejavovat, vzajomne rusenie, ako riesite tento problem. ?


koli takemu mnozstvu anten sa robi viacej bodov v lokalite, aby si sa proste nerusil navzajom. a ked uz je nutne to dat na jeden bod, tak priamo za antenu buchnut rb411 a nie srandy typu rb433, lebo tam sa to rusi jak hovado. a ked ich mas 4 kusy v jednej krabici, tak to musi chodit veeelmi zaujimavo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 08.07.2010 - 20:23 #83719
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

no podobny problem sme mali aj my co sa tykalo RB ciek v RB 600 sme spozorobali ze sa ovplyvnovali karty naprikald xr5 a sr5 sa dokazali paradne znegovat ale v pc ckach sme to zatial nespozorovali a mame na jedno bode 9 karticiek a na druhom 8 ale mix 2,4 aj 5ky
ale co sa tyka kablov dochadza k presluchu alebo teda k ruseniu ked su koaxi vedla seba takze mozno lepsie kable alebo ako ti pisu rozsekat to na niekolko bodov
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 19:18 #83732
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
peter je to hroza ked to tu citam teraz s odstupom. Kedysi som osadzal 2 anteny na streche a robil som SWRko a jednu som namontoval za roh vytahovej sachty aby sa co najmenej ovplyvnovala s druhou. To bola doba kedy sme pocitali lambdy a robili si anteny sami, potom prisla doba anten z chiny a polska a roznych zariadnei typu ovislink a dnes robi internet kazdy kto ma dieru v ri..i a to je hroza. Potom sa tu objavuju prispevky typu mam 12 anten na jednom sajte a nejde mi to.....no a cudujes sa??? takze pani sem tam tu vyhlasime nejaku sutaz, takze poprosim kto ma najviac anten na jednom sajte, dajte sem pripsevok aj s fotkou Smile Inak ako inspiraciu si zoberte sajt v CR, kde na jednej streche je 20 anten v 10GHz .....vsetko alcoma Smile to je dovidenia.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 19:56 #83733
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

ja si spominam na gyrovu fotku... sama sitna antena a jedna na druhej a k tomu sami ovislink. to ich tam mal straaaasne vela.

inak co je s nim??? slubil mi realizaciu optickej siete na jednom sidlisku a serie na mna. komu este posluboval podobne veci?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
peter.jakubek99
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 20:11 #83734
Basic


Joined: Feb 15, 2010
Posts: 62

Mne sa nejedna rusenie sposobene 12timi antenami na sajte, ale pointa mojho prispevku bola rusenie 12kariet+pigtailov, nachadyajucich sa v jednej velkej SAREL skatuly, Napadlo ma riesenie dat kazde RBcko do este jednej samostatnej zeleznej skatuly,,http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1551,, ma to vyznam sa nad tym zamyslat ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 20:52 #83736
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
421 wrote: › takze pani sem tam tu vyhlasime nejaku sutaz, takze poprosim kto ma najviac anten na jednom sajte, dajte sem pripsevok aj s fotkou Smile Inak ako inspiraciu si zoberte sajt v CR, kde na jednej streche je 20 anten v 10GHz .....vsetko alcoma Smile to je dovidenia.....

Mame 12 anten na jednom sajte, z toho je tam 2 x turbo. A chodi to.
Je vsak pravda ze to mame oblozene dookola velkej vytahovej sachty.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wsk
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 21:49 #83738
Basic


Joined: Mar 17, 2006
Posts: 312

Gyro mal na jednej streche tusim 22 anten v 5Ghz na AirCa8-kach... A ze vraj mu to chodilo... Ja tiez mam 3x 433AH v jednej krabici(mix 5G+2,4), ale to je podla mna nenormalne. Do 20M funguje, ale potom to zacne skolabovat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 22:28 #83739
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ja mam maximum na jednom sajte 6 radii... 5x5GHz a 1x2,4GHz.. aj to tam planujem zrusit 2 5GHz radia, aby som nezaberal zbytocne vela kanalov
snazim sa minimalizovat pocet radii na sajtoch, nielen kvoli kanalom ale hlavne kvoli prehladnosti.. preco sa starat o 8 radii ked tu istu zataz v pohode zvladu 4 Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 09.07.2010 - 23:01 #83741
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

kurva, ja mam na jednom sajte maximalne 7 radii (13tky, 18tky a 24stvorky) a vobec sa mi nerusia
Smile

a okrem toho v jednom sarel rozvadzaci 2x RB600, povodne mal kazdy 7 kariet, no momentalne maju po 3, a priamo pri antenach su alu boxy s RB 433AH s max 2 kartami, takto to celkom v pohode ide.
mozno sa rusia aj anteny,ale hlavny problem je rusenie medzi kartami a kablami a taktiez som prisiel na to, ze nemozem chciet, aby mi RB600 so siedmimi kartami distribuovalo 60megabitov, chce to proste rozlozit na viac zariadeni a zariadenia cim dalej od seba, taktiez je treba mat normalny switch.
Jirous mi este radil preusporiadat anteny, H polarizacie davat pod /nad seba a V pol vedla seba, no ale komu by sa chcelo to prerabat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
peter.jakubek99
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 10.07.2010 - 11:44 #83747
Basic


Joined: Feb 15, 2010
Posts: 62

Stale nikto nereagoval, na moj prispevok, ci ma vyznam uvazovat nad tym, ze tie RBcka dam do mensich skatul http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1551
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 10.07.2010 - 12:08 #83748
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

presne v takych skatuliach som to mal, a prestahoval som to do tohto: http://www.pentask.sk/outdoor-alubox-vo ... 25454.html
je to pol metra pri antene, RB433AH, max dve karty
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 11.07.2010 - 10:32 #83763
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
aku pise rakel, rozhadzat to do viacerych skatul najlepsie do nejakych kovovych napriklad spominani alubox. v rb433 nieje problem pouzit ani 3 karty, ale treba regulovat karty.
ale to vela ludi nevie na co to vobec je 27 dB z karty do anteny najlepsie nejaku 32 dB shitnu antenu namiesto koaxu 10 metrov snorky do topanok a vsetko to nahadzat na jednu tycku a samozrejme na kazdej karte pouzit 40 Mhz kanal sa co ze tam tecie 5 mbit hlavne ze ten spoj ma kapacitu 60Mbit . a potom sa cudujete ze sa vam to navzajom rusi....

ach jo kde je ta doba ked sme v 2,4 rozmyslali ako rozmiestnit na streche anteny aby na seba nevideli a koax co najhrubsi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Vzajomne rusenie kariet  PostPosted: 11.07.2010 - 12:06 #83764
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Len na okraj by stalo za pokus pouzit Faradayova klietka medzi kartami, ci by to malo spolahlivy ucinok.

Sorry za off topic
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)