Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.05.2024 - 16:56


Rocket M5 mimo

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
stefanf
Post subject: Rocket M5 mimo  PostPosted: 01.09.2010 - 19:46 #84511
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Kedze sa rozmohlo nasadzovanie Rocket M5 Mimo do prevdzky na sajtoch, zacalo sa prejavovat rušenie v ovela vätsej miere ako pred ich nasadenim spravil som par testov.
Na záhrade so spravil spoj s 30 dbi rocket mimo parabolickou antenou, samozrejme veľmi som bol prekvapeny ked som zistil ze dokazem pretlacit viac nez 100Mbit na fyzicky v reale. musel som vymenit sietovky na oboch stranach aby som zistil ze dokazem tam pretlacit aj 138 Mbit realne.
Problém je v tom ze asi o 50 metrov dalej mam jeden svoj vysielaci bod a tam sa zacalo prejavovat rusenie nakolko mam tam 4 ks 5G vysielace a jeden 2G ten ale nebudem riesit.
Na vsetkych 5G sa zacali stracat pakety jednoducho nedosli do ciela, ked som cely spoj vypol vsetko sa dostalo do normalu. Nasadenim tychto veci si zabijeme vsetke kanaly a v celej sirke vysielacieho pasma 5Ghz. zacal som sa tym zaoberat ked mi prestali normalne fungovat urcite spoje a kedze nepomahalo preladovanie. Po fizickej obhliadke takeho sajtu som zistil ze su tam 3 ks vysielace s rocketom zariadenim a antenou. každý striela iným smerom a moje anteny strielaju tiez inym aj tak to bolo v nestabylnom stave, tak mi neostavalo nic ine iba dat kvalitnejsie karty s vyššim vykonom ale dokedy to bude postacovat to neviem, nasiel sa tam jeden ISP ktory nastavyl takuto antenu priamo na stozial ineho ISP a striela priamo cez neho, po debate s nim som zisti ze tiez mu ten spoj s Rocketom znizil priepustnost. Co vy nato mate skusenosti ohladne tychto Rocket spojov ? a ostatnych povodnych vysielacov v 5G pasme ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 01.09.2010 - 21:16 #84518
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ano, je to super rusicka a vsekty spoje mame na nich Smile
niet nad bod bod spojenie.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 01.09.2010 - 22:02 #84522
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

mna by zaujmalo, ako si pretlacil 138Mbps cez 100mbps port na rockete?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 01.09.2010 - 22:38 #84523
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

andreas: normalne sa to v pohode da aj na 100Mbit sietovke, 67M Up a 67 Down... Smile

stefanf: ja mam na jednom sajte 2xrocket a 1x bulletm5 + 2xklasicky atheros na RBcku.. na druhom sajte mam 1xbulletM5, 1x NanoM5 a 1x atheros v RBcku a tiez ziaden problem...
mam aj 2 APcka na M-kach s cca 20 M-kovymi klientami dokopy a bezi to vynikajuco... zatial ziadne rusenie...
mal som do isteho casu aj ja problem s rusenim sa M-kovych krabiciek, ale to je skor problem EM rusenia... po uzatvoreni do kovovych krabic sa to stratilo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 01.09.2010 - 22:52 #84524
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

JOFO wrote: ›
mal som do isteho casu aj ja problem s rusenim sa M-kovych krabiciek, ale to je skor problem EM rusenia... po uzatvoreni do kovovych krabic sa to stratilo...


to ako rockety zatvaras do kovovych krabic? alebo to zle chapem?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 09:13 #84530
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

dobre to chapes... ak su blizko seba viacere M-kove krabicky, tak sa navzajom rusia... ked ich odtienis od seba, tak je vsetko OK... t.j. ak sa neda namontovat napr na komin alebo strojovnu tak ze su od seba odtienene betonom resp tehlami, tak jedine zatvorit ich do nejakej kovovej krabicky aby boli od seba odizolovane... skusal som kadeco a posuvanie kanalov tiez nepomahalo... pri vacsej zatazi jedneho isli do kolien ostatne... po zatvoreni do hlinikovej krabice vsetky spominane problemy zmizli a vsetky spoje bezia kolko to da...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 13:02 #84536
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

andreas4all wrote: ›mna by zaujmalo, ako si pretlacil 138Mbps cez 100mbps port na rockete?

musis citat pozornejsie, pretlacil som az ked som vymenil sietovky na oboch stranach
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 13:03 #84537
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

JOFO wrote: ›andreas: normalne sa to v pohode da aj na 100Mbit sietovke, 67M Up a 67 Down... Smile

stefanf: ja mam na jednom sajte 2xrocket a 1x bulletm5 + 2xklasicky atheros na RBcku.. na druhom sajte mam 1xbulletM5, 1x NanoM5 a 1x atheros v RBcku a tiez ziaden problem...
mam aj 2 APcka na M-kach s cca 20 M-kovymi klientami dokopy a bezi to vynikajuco... zatial ziadne rusenie...
mal som do isteho casu aj ja problem s rusenim sa M-kovych krabiciek, ale to je skor problem EM rusenia... po uzatvoreni do kovovych krabic sa to stratilo...

myslis rocket zavriet do kovovej krabice,,?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 13:51 #84539
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

hej... asi pisem jak madar Very Happy
rocket/bullet M zatvorit do kovovej krabice ak su na jednom sajte blizko seba...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
backslash_
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 16:47 #84542
Basic


Joined: Júl 17, 2008
Posts: 102
Location: SNV
Aka vzdialenost sa v tomto pripade da povazovat za "blizko seba"?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 17:42 #84543
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

mne robili problem cca 0,5m od seba... ale vraj ked su od seba menej ako 1m tak odporucaju ich odizolovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 20:04 #84548
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

JOFO wrote: ›hej... asi pisem jak madar Very Happy
rocket/bullet M zatvorit do kovovej krabice ak su na jednom sajte blizko seba...


kokos... tak toto by ma nenapadlo. skus hodit nejake foto ako to mas poriesene
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 22:10 #84552
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

mne by to tiez nenapadlo az kym som nezacal mat problemy s priepustnostou kvoli EM ruseniu... niektori este davaju aj na sektorky alebo paraboly tzv deflektory, aby to nechytalo rusenie zozadu a bokov...
vid priklad:

nemam to nijako specialne poriesene, proste hlinikova krabica a do nej zatvorim kazde ubnt-cko zvlast a je pokoj... predtym som asi mesiac laboroval s nastaveniami... kanaly, vykony a vsetko mozne, no bezvysledne... az po tomto kroku sa to zacalo chovat normalne...


Last edited by JOFO on 02.09.2010 - 22:13; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
peter.jakubek99
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 22:12 #84553
Basic


Joined: Feb 15, 2010
Posts: 62

JOFO wrote: ›andreas: normalne sa to v pohode da aj na 100Mbit sietovke, 67M Up a 67 Down... Smile

stefanf: ja mam na jednom sajte 2xrocket a 1x bulletm5 + 2xklasicky atheros na RBcku.. na druhom sajte mam 1xbulletM5, 1x NanoM5 a 1x atheros v RBcku a tiez ziaden problem...
mam aj 2 APcka na M-kach s cca 20 M-kovymi klientami dokopy a bezi to vynikajuco... zatial ziadne rusenie...
mal som do isteho casu aj ja problem s rusenim sa M-kovych krabiciek, ale to je skor problem EM rusenia... po uzatvoreni do kovovych krabic sa to stratilo...


ako si uzavrel Rocket M5 do kovovej krabicky ??
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Rocket M5 mimo  PostPosted: 02.09.2010 - 22:13 #84554
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

a bullety tiez zatvaras? ak hej, tak nebolo by lepsie navliect na to troska hrubsiu zeleznu ruru?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)