Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 22.05.2024 - 16:44


RB411AH

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Petro
Post subject: RB411AH  PostPosted: 26.09.2010 - 18:44 #85131
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

Caute vsetci
Nestretol sa niekto s danym problemom.
RB411AH+XR5, napajanie cez poe cca8m , zdroj AD155-24V.
Vsetko niekedy slape uplne v poriadku ale stane sa ze zacne blbnut a blbne tak ze sa neustale restartuje v logoch je power outage.
Este som zistil ze problem je akonahle sa pripoji wifi vsetko klakne.
Sem tam pomoze ubrat vykon karty uplne na minimum.
Robi totak ze 3 mesiace to ide a potom 3 dni blbne.
robi to vsak jedna seria s koncovkou MAC FA:90-95 co mam
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 26.09.2010 - 19:49 #85142
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

skus upgradnut bootloader, ak ti ta ista konfiguracia funguje na inej 411ah tak to reklamuj.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Petro
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 26.09.2010 - 20:46 #85148
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

rado3105 wrote: ›skus upgradnut bootloader, ak ti ta ista konfiguracia funguje na inej 411ah tak to reklamuj.

skusal som viacero verzii a nepomahalo.
problem je v tom ze ked to zvesim za pol dna to maka zasa a potom zasa nie
este jedna vec chybne dosky maju kondiky 220uF a 560uF kde dobre maju 330uF a 680uF. tot ma este napadlo ako problem v napajani
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
3 Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 26.09.2010 - 21:13 #85151
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Petro wrote: ›
rado3105 wrote: ›skus upgradnut bootloader, ak ti ta ista konfiguracia funguje na inej 411ah tak to reklamuj.

skusal som viacero verzii a nepomahalo.
problem je v tom ze ked to zvesim za pol dna to maka zasa a potom zasa nie
este jedna vec chybne dosky maju kondiky 220uF a 560uF kde dobre maju 330uF a 680uF. tot ma este napadlo ako problem v napajani


Môže byť, že kondenzátory nemajú dostatočnú kapacitu aby vykryli zvýšenú spotrebu. Plus ak sú to elektrolytické tak u nich môže dôjsť k veľkému rozptylu kapacity. Možno aj vplyvom vonkajšej teploty.

Ak si ochotný obetovať jeden RB, tak skús kúpiť správne kondenzátory a skus ich naletovať do chybnej dosky.
Iná alternatíva je pripojiť pararelne kondenzátor aby bol prevrátený súčet kapacít rovnaký ako na doskách,ktoré fungujú normálne.

Exclamation Exclamation Exclamation Na záver treba upozorniť na správnu polaritu kondezátorov. Inak budú vybuchovať ako delobuchy. Exclamation Exclamation Exclamation
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 26.09.2010 - 21:39 #85152
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
mal som podobný problém s jednu 411AH a jednu 493AH obidve dosky išli na reklamáciu a hneď obratom mi boli zaslané nové kusy, tak nevymýšľaj pokiaľ je to v záruke pošli to na reklamáciu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 27.09.2010 - 15:33 #85171
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
ewew wrote: ›
Petro wrote: ›
rado3105 wrote: ›skus upgradnut bootloader, ak ti ta ista konfiguracia funguje na inej 411ah tak to reklamuj.

skusal som viacero verzii a nepomahalo.
problem je v tom ze ked to zvesim za pol dna to maka zasa a potom zasa nie
este jedna vec chybne dosky maju kondiky 220uF a 560uF kde dobre maju 330uF a 680uF. tot ma este napadlo ako problem v napajani


Môže byť, že kondenzátory nemajú dostatočnú kapacitu aby vykryli zvýšenú spotrebu. Plus ak sú to elektrolytické tak u nich môže dôjsť k veľkému rozptylu kapacity. Možno aj vplyvom vonkajšej teploty.

Ak si ochotný obetovať jeden RB, tak skús kúpiť správne kondenzátory a skus ich naletovať do chybnej dosky.
Iná alternatíva je pripojiť pararelne kondenzátor aby bol prevrátený súčet kapacít rovnaký ako na doskách,ktoré fungujú normálne.

Exclamation Exclamation Exclamation Na záver treba upozorniť na správnu polaritu kondezátorov. Inak budú vybuchovať ako delobuchy. Exclamation Exclamation Exclamation


Aky prevrateny sucet? Shocked Neviem, mam strednu aj vysoku elektro ale kapacita paralelne zapojenych kondasov je rovna suctu ich kapacit. A nechapem ani co je to rozptyl kapacity. Kondenzator je dobry alebo zly (elektrolyty vysychaju casom, ak nepouzijes drahsie, tie su oznacene nie 85 stupnov ale 105, tie maju mensiu zavislost kapacity od teploty (po tvojom rozptyl)). Negoogli uz tolko, nemusi byt vsetko spravne Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 27.09.2010 - 19:57 #85178
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

m-tec wrote: ›
Aky prevrateny sucet? Shocked Neviem, mam strednu aj vysoku elektro ale kapacita paralelne zapojenych kondasov je rovna suctu ich kapacit. A nechapem ani co je to rozptyl kapacity. Kondenzator je dobry alebo zly (elektrolyty vysychaju casom, ak nepouzijes drahsie, tie su oznacene nie 85 stupnov ale 105, tie maju mensiu zavislost kapacity od teploty (po tvojom rozptyl)). Negoogli uz tolko, nemusi byt vsetko spravne Smile


Ospravedlnujem sa zle som to napísal je to súčet kapacít. Pri seriovom zapojení to je prevratené hodnoty.

Ja mám len strednú elektrotechnickú.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 27.09.2010 - 20:52 #85183
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
by som povedal že strednú pomocnú
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 27.09.2010 - 20:59 #85184
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Thomas wrote: ›by som povedal že strednú pomocnú


Vtipne. Fakt Vtipne.

Neriešim. Myslíš, že si neomylný ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 28.09.2010 - 09:49 #85203
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Ewew ved uz nam povedz kto si, co robis? Ci si zena, metro, homo, alebo heterosexual/ka? Nic proti tebe, ale toto by pomohlo vysvetlit tvoje myslenie, ktore sa velmi podoba zenskej v 18r. A uz by si z teba nikto nerobil srandu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: RB411AH  PostPosted: 28.09.2010 - 10:26 #85205
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

ja osobne by som tipol ze nejaky druhak na elektrotechnike
ale zasa si predstavte toto forum bez ewewa, ved by bola nuda, nic proti vtipkom 421 ale ewewove sa lahsie citaju
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)