Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 12.05.2024 - 22:01


optokabel cez cestu vzduchom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
m-tec
Post subject: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 15:17 #86666
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Viete mi niekto poradit ako postupovat a kde ziadat resp. ohlasovat prepoj nad cestou 1.triedy, ktoru nedovolia rozkopat ani podvrtat? Vraj by to malo prejst ale na ktorom urade sa to ziada? Jedna sa o jeden prepoj bez ktoreho sa nepohnem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 16:21 #86667
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
1.- musis mat projekt s okruhlou peciatkou
2.- musis oslovit dotknute organizacie a teda aj statnu sprasvu ciest (kolky v hodnote 3 tisic korun)
3.- musis zriesit uzemne konanie = prisluzny stavebny urad

K projektu je zvycajne potrebne dodat rez cesty prvej triedy, inak ti to na sprave ciest neschvalia, toto vsetko ti vieme zabezpecit cca za 1000 €. - samozrejme toto v pripade pretlacania.


Last edited by gyro on 29.11.2010 - 18:01; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 17:39 #86670
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

MareC3k_ to riesil pred tyzdnom, ja uz skor, potrebujes suhlasne stanovisko spravcu cesty (SSC) alebo kraj, podas si tam ziadost, k ziadosti dolozis nacrt (v mojom pripade snimok s katastralnej mapy a cervenym perom nakreslena ciara kadial pojde kabel). S tym pojdes na kajsky urad, nieco ohladom dopravy, zaplatis 99E kolok, oni ti vydaju povolenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 17:58 #86671
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
- toto je len jeden z potrebych ukonov, inak je to nelegalna stavba !
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 18:46 #86674
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

na aku vzdialenost ma byt ten prepoj? z miesta A na miesto B? ci to nevies spravit niakym 60ghz ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 18:56 #86675
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kotol, taham optiku nie ethernet , akekolvek radiove spoje su vylucene. Bude tam pripojenych 6 bytoviek s IPTV. Inak to je cca 50m cez cestu. Jednoducho sa inac neda, musim to vybavit. Kde sa dalo, tam je to v zemi. Zial su miesta kde sa inac neda. Gyro, pretlak pod cestou je vyluceny, je tu kopec kanalizacnych rur a vedeni, povedali jasne ze v ziadnom pripade a rozrezat cestu 1. triedy tiez mozes zabudnut ked tu prejde denne 500 kamionov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 19:12 #86676
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

m-tec 50m ti asi ziadna firma nepretlaci, kvoli tomu co pises, vela vedeni a pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 19:14 #86677
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

m-tec wrote: ›kotol, taham optiku nie ethernet , akekolvek radiove spoje su vylucene. Bude tam pripojenych 6 bytoviek s IPTV. Inak to je cca 50m cez cestu. Jednoducho sa inac neda, musim to vybavit. Kde sa dalo, tam je to v zemi. Zial su miesta kde sa inac neda. Gyro, pretlak pod cestou je vyluceny, je tu kopec kanalizacnych rur a vedeni, povedali jasne ze v ziadnom pripade a rozrezat cestu 1. triedy tiez mozes zabudnut ked tu prejde denne 500 kamionov.


aha takze pouzivas ATM?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 19:41 #86682
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

predpokladam, ze riadeny pretlak by ti povolili, tam sa vsak priprav na cenu nejakych 80eur/meter - co sa rata od vstupu do zeme - ak to budes realizovat dam ti radu - predkop si urcitu cast aby si setril- ak ti toto daju daj mi vediet poviem presne
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 20:39 #86684
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kubiik wrote: ›predpokladam, ze riadeny pretlak by ti povolili, tam sa vsak priprav na cenu nejakych 80eur/meter - co sa rata od vstupu do zeme - ak to budes realizovat dam ti radu - predkop si urcitu cast aby si setril- ak ti toto daju daj mi vediet poviem presne

Nedovolia, informoval som sa nedovolili nikomu ani elektrikarom ani t-comu. Prave ze tam je kopec veci a ja by som isiel presne kolmo na ne. 50m je to vzduchom na najblizsiu bytovku, nie sirka cesty. Ta je standardna ako cesta 1.triedy. Povedali mi na stavebnom ze by mi to mali dovolit, aj kablovakom to dovolili. Okrem toho su na oboch stranach chodniky a keby som aj tie rozdrbal, ludia by museli obchadzat po ceste a to by boli prusery, este by niekoho odfutroval kamion, je to vytazena medzinarodna cesta. Zial take su Sahy, ide to cez cele mesto.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 21:16 #86686
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec wrote: ›
kubiik wrote: ›predpokladam, ze riadeny pretlak by ti povolili, tam sa vsak priprav na cenu nejakych 80eur/meter - co sa rata od vstupu do zeme - ak to budes realizovat dam ti radu - predkop si urcitu cast aby si setril- ak ti toto daju daj mi vediet poviem presne

Nedovolia, informoval som sa nedovolili nikomu ani elektrikarom ani t-comu. Prave ze tam je kopec veci a ja by som isiel presne kolmo na ne. 50m je to vzduchom na najblizsiu bytovku, nie sirka cesty. Ta je standardna ako cesta 1.triedy. Povedali mi na stavebnom ze by mi to mali dovolit, aj kablovakom to dovolili. Okrem toho su na oboch stranach chodniky a keby som aj tie rozdrbal, ludia by museli obchadzat po ceste a to by boli prusery, este by niekoho odfutroval kamion, je to vytazena medzinarodna cesta. Zial take su Sahy, ide to cez cele mesto.

M-tec zas je to tu, chces radu a melies si svoje, ist kolmo na akukolvek ruru cu vedenie nie je rpbolem, pri vytyceni ti povedia hlbku, tak pojdes pod alebo nad, riadeny pretlak je preto riadeny lebo je kurva riadeny, strasne by ma zaujimalo kto i povedal ze ho spravit nemozes, vzdy sa spravit da vzdy je riesenie.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 21:16 #86687
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no ak je to cesta prvej triedy patri to urcite VUC-cku. treba sa tam dopytovat ale ja mam skusenost, ze sa dohodnes z mestom a to ti da povolenie na liniovu stavbu a hotovo......no je to pripad od pripadu individualne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 21:46 #86690
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›no ak je to cesta prvej triedy patri to urcite VUC-cku. treba sa tam dopytovat ale ja mam skusenost, ze sa dohodnes z mestom a to ti da povolenie na liniovu stavbu a hotovo......no je to pripad od pripadu individualne

Presne ma tam poslali. Gyro, nemeliem si svoje, dal som konkretnu otazku a meliete si svoje vy. Vrat sa prosim na zaciatok vlakna a precitaj si co som sa pytal. Potrebujem vediet co treba k tomu povoleniu a kde ho vydavaju. Okrem rakela, ktory to napisal konkretne k veci tu vsetci len strielate ked vam vysvetlujem ze to nedovolia lebo to nedovolili nikomu tak sa do mna pustite. Asi sa tu odpovede nedockam len utokov. Ked niekto nevie, nech sa k tomu nevyjadruje. Pytal som sa toho, kto to uz realizoval.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 22:31 #86695
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

musis zistit kto je vlastnikom cesty, ci SSC, alebo VUC. Ale predpokladam, ze to bude SSC, ak je to medzinarodna cesta. Cez Levocu ide I/18 (medzinarodna cesta, hadam najhlavnejsia v SR, popri nej sa stava D1 vychod-zapad) a pretlak ti povolia podla mna bez problemov. Na SSC zvyknu davat povolenie na krtkovanie takej cesty vacsinou s podmienkou sirsej chranicky ako je potrebna, respektive dvoch. Je to preto, aby sa kazdy polrok nekrtkovalo a ked pride niekto dalsi s poziadavkou, tak mu povedia, nech sa posunie o 100m vyzsie a tam je chranicka s volnym priestorom. V LE urcite nerobili ani riadene pretlaky, tcomu pred par rokmi usiel krtko a urobil kopcek na ceste, ten potom museli frezovat a bol z toho dost velky cirkus, ja som tento rok siel do chranicky k el. pripojke, krtko bol taktiez neriadeny, zakopali ho 3m do zeme a vyslo im to Smile cesta je trojprudova + chodnik, odhadujem najmenej 13 metrov. SSC mi vydali povolenie na ulozenie chranicky do existujucej chranicky Smile akurat, ze jeden koniec bol na sukromnom pozemku, tak som sa musel este dohodnut s majitelom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: optokabel cez cestu vzduchom  PostPosted: 29.11.2010 - 23:49 #86702
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pani....

normalny krtko ti dakedy ide ako sa mu chce zalezi od podlozia - mzoe ti kludne vyjst kam sa mu chce

riadeny pretlak je riadeny koli tomu ze je riadeny Smile
cize tak ako sa s tym manipuluje tak ide - teda by mal

u mna siel riadeny 2-2,5m pod cestu, prave koli tomu, ze som tam mal XY sieti (1x NN, 2x VN, kablovka, voda, kanal), teraz tu mam pred sebou protokol
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)