Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 21.05.2024 - 19:57


optika ku zakaznikovi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
midnight_man
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 10:11 #89511
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ja som zatial nevyriešil problem SFP vs. prevodnik. Teda pokial chceš WDM Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 12:37 #89519
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
jedine ak robis gpon
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 13:37 #89521
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pokial chceš k tomu riešiť tv tak ta to vyjde cca tak isto , no pri ponku možno ušetríš na IPTV pokiaľ by si na optiky namoduloval dvb-t signál
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 14:12 #89523
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

myslim ze nie...... ja by som UTP uz netahal nikde.....optika je investicia do buducnosti. ci uz FTTH, GPON..hocico..hlavne ze tam tie opticke vlakna budu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 14:55 #89524
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to chces ako do kazdej bytovky natiahnut tolko vlakien kolko je tam ludi? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 16:18 #89525
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

hore switch a ideš Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 17:23 #89531
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

moj nazor: ak uz dam hore switch, tak nebudem z neho tahat optiku, ale metaliku. Optiku ano, ale do kazdej bytovky 24vlakno privod. Centralne jeden 42U rack a z neho priamo pripojeny kazdy userko na sidlisku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 17:27 #89532
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

myslim ze je to za jedno...a už len to povedomie ludi ze dostanu optiku az domov Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 19:40 #89537
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked sa uz zvazuje davat az do bytu vlakno, tak by som URCITE nedaval do bytovky switch. ekonomicke aj technicke sialenstvo. pekne prist jednym vlaknom na bytovku, tam hodit opticky splitter, a takto ku klientom. najdolezitejsia vec, nepotrebujes napajanie, odberne miesto, reviziu na elektriku, ked vypadne elektrika v bytovke, tebe sluzba nevypadne, atd. ked uz vlaknom do bytu tak jednoznacne pasivna siet. avsak v sucasnosti zrejme viac vyjde riesenie optikou do bytu, nez optikou do domu a metalikou do bytu. (len samotne ONUcko vyjde drahsie, nez slabo osadeny manazovany switch, pri plne obsadenom manazovanom switchi je naklad na metalicke riesenie ani nie 10% z optickeho, a to len na aktivnych prvkoch, este som neratal rozdiel v cene kabla, bizuterie, naklady na montaz, na opravy). pri kalkulacii je treba zvazit ci mam objekty s malo ludmi, vela ludmi, ci ich mam teraz uz hned vela, alebo ich bude malo a budu postupne pribudat, atd, to moze vyrazne zavazit ci sa oplati jedno alebo druhe. technicky ale tvrdim ze je urcite lepsie ked v bytovke nepotrebujem elektriku.

a take ze 24 vlakien do bytovky, z toho jedno vlakno na uzivatela, to je sialenstvo. znameho znamy na to robil velmi seriozne kalkulacie, ked budes velmi velmi velmi setrit, vyjde ta len na pasivnych prvkoch bod-bod opticka siet prinajmensom 3x drahsie, nez bod-multibod. bod-bod bolo pozadovane pri akejsi verzii OPISu, aby mohol kazdy operator dostat priamo samostatne vlakno k svojmu zakaznikovi nezavisle na zbytku siete. takze ked chces spristupnit svoje vlakna konkurencii, a si kvoli tomu ochotny zaplatit aspon 3x viac na investiciach, tak vtedy stavaj bod-bod az k individualnym klientom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 19:53 #89538
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pixall, samozreme že to je vražda pre rozpočet ale myslím že postupne pomaličky sa dá takéto niečo budovať. Beztak sa to bude robit pomaličky ako sa budu ludia pripajat, kazdy zakaznik si časť zriadenia zaplatí...a firma čo-to potiahne...co sa tyka toho ze switch vs. gpon....ten Gpon mi pride sprva drahý, aspoň teda na mňa.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 20:08 #89541
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnighman wrote: ›pixall, samozreme že to je vražda pre rozpočet ale myslím že postupne pomaličky sa dá takéto niečo budovať. Beztak sa to bude robit pomaličky ako sa budu ludia pripajat, kazdy zakaznik si časť zriadenia zaplatí...a firma čo-to potiahne...co sa tyka toho ze switch vs. gpon....ten Gpon mi pride sprva drahý, aspoň teda na mňa.


kokso, co ti pride drahsie.

GPON kde headend vyjde na 1500 eur, pre max 256 userov. opticky splitter na mieste rozbodenia cca 20-50 eur, a nakoniec cca 100 eur na ONU.

alebo aktivna siet, 700 eur switch na headend osqdeny SFPckami (500 eur switch, 200 eur SFpcka), dobre usetril som 800 eur na headende. do kazdej bytovky tiez 700 eurovy switch, plus priojka od elektrarni, revizia, rack, pripadne zalozak, rozbodenie v bytovke namiesto 30 eur vyjde na 1000 EUR. takze uz na prvej bytovke som stratil pri aktivnej sieti viac, nez som usetril na celom headende. a na kazdej dalsej bytovke sa to len zhorsuje. je pravda ze userova pripojka nevyjde uz na 100 EUR za onu, iba na nejakych 50 EUR za nejaky smetiarsky prevodnik a router... pri uspore 50 EUR na userovej pripojke, a rozboceni v bytovke o 1000 EUR drahsom, ma zmysel sa zaoberat switchom v bytovke od 20 userov vyssie. pod 20 userov je to neefektivne. pri dvoch useroch v bytovke stal len SFP switch viac nez obaja dokopy zaplatia za 2 roky pouzivania sluzby.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 20:15 #89542
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ano, tomuto chapem...ale s pohladu toho že momentalne je sakra rozdiel dať 400E za switch alebo 1500 za head. Dalej kazdy klient cez 100E naklad co momentalne nie je mozne. TJ switch za 400E + SFPčka a prevodniky klientom ešte ako tak pomaličky zvládam, ale to je moja situacia. Keď má niekto nachystané eurá na kôpke tak Gpon jednoznačne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 24.03.2011 - 20:27 #89544
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
opticky kabel do vchodu a potom switch a znova opticke kable do bytov je cista blbost, tak ako som pisal ak ftth tak gpon alebo potom fttb+metalika...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: optika ku zakaznikovi  PostPosted: 25.03.2011 - 02:37 #89547
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
Chalan wrote: ›opticky kabel do vchodu a potom switch a znova opticke kable do bytov je cista blbost, tak ako som pisal ak ftth tak gpon alebo potom fttb+metalika...


presne tak...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)