Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.05.2024 - 19:34


Filtre pre 5 Ghz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Author Message
421
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 19:40 #94439
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
este k tomu multibodu.......jednoducho mame smolu, na telekomunikacnom urade niekto rozhodol nieco comu nerozumel a to je napriklad pouzitie pasma v 10GHz pasme pre bod-multibod. Treba si priznat, ze to bolo zle naozaj zle rozhodnutie. Potom pridelovanie pasma 3,5wimax.....tiez uplne choro urobene pre par firiem, ktore to nerobia a ak robia tak zle.....tu treba uvolnit pasmo pre nas alternativnych wifinarov ale skor ako sa uvolni treba najst zariadenie, ktore sa pouzije. Musi to byt zariadenie, ktore nestoji len klient 500Eur Smile, jednoducho to musi byt pre zakaznika prijatelne.....ale ludi na telekomunikacnom urade nezaujimaju nase problemy ani to aky internet maju ludia na dedinach.....ich zaujima kolko vybrali pre stat a to je vsetko......za cely cas co funguju neurobili ani jeden krok pre nas a pre ludi.....zaklad, ako sa vychvalovali na skfree, ze nemaju problem dat podnet na znizenie telekomunikacnych poplatkov.....a preco tak neurobili??? ved by zlacnili nase sluzby a dostupnost internetu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 19:55 #94440
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

presne rasto ako hovoris. Celu tuto EU vidim ako odstranovanie malej konkurencie. Davno som rozmyslal nad tym ze wifi je vec kde zatial moc velky vplyv statu(snaha zrusit nebol) ale par rocikov(odvtedy ako to zacal byt lukrativny biznis a odoberanie ludi velkym) to zacina byt trn v oku niektorym firmam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 20:52 #94443
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›ako sa vychvalovali na skfree, ze nemaju problem dat podnet na znizenie telekomunikacnych poplatkov.....a preco tak neurobili??? ved by zlacnili nase sluzby a dostupnost internetu


pokial viem tak urad navrhoval znizovanie poplatkov opakovane, a na ministerstve dostal opakovane cervenu. momentlane je navrh na znizenie pripraveny uz z podnetu europskej komisiue (alebo BERECu? nepamatam) a pokial viem tak ministerstvo sa opat netvari ze by s tym suhlasilo. teleurad je na jednej strane zo zakona nezavisly, na druhej strane mu tuto nezavislost do zakona pise nadradene ministerstvo... v dosledku su asi tak slobodni a nezavisly ako my obcania ci podnikatelia - nasa sloboda vlastne nie je obmedzena nicim, len dlkou retaze na nohe Wink jak to napisal orwell - vojna je mier, otroctvo je sloboda, ... regulator je nezavisly, atd Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 21:06 #94444
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›presne rasto ako hovoris. Celu tuto EU vidim ako odstranovanie malej konkurencie. Davno som rozmyslal nad tym ze wifi je vec kde zatial moc velky vplyv statu(snaha zrusit nebol) ale par rocikov(odvtedy ako to zacal byt lukrativny biznis a odoberanie ludi velkym) to zacina byt trn v oku niektorym firmam.


este jedno by som rad dodal - sice sa casto pouzivaju slovne spojenia, ze STAT MA ZAUJEM, alebo URAD MA ZAUJEM, alebo FIRMA MA ZAUJEM, atd, ale uvedomte si prosim, ze to je hovadina. stat je nezivotna institucia, podobne ako urad, a ako taka nema ani volu, ani nazor, ani myslienky, ani nic. v skutocnosti za vsetkym stoja nejaki ludia, niekde verejne, niekde neverejne/skryto. takato formulacia (ze stat alebo firma ma zaujem) je v skutocnosti vyjadrenie zaujmu konkretnych uldi, ktore je ale skryte pod nezivotnu formu, inu z osobnej zodpovednosti za rozhodnutie ci stanovisko sa stava len neosobna neurcita kolektivna zopovednost, ku ktorej kazdy (aj samotny autor) moze alibisticky popriet, ze to nie je jeho vlastne vyjadrnie ci nazor, ale nazor kolektivu, firmy, statu, atd.

teda, povedat ze "je snaha statu obmedzit ci zrusit wifi" nie je logicky spravne a nevedie to k najdeniu toho, kde toto vznika. odtlacanie wifi na bocnu kolaj sice vidime, ale nemoze za to nikdy stat - mozu za to len a len konkretni ludia, ktori tieto veci pisu do predpisov a posuvaju na schvalovanie. je dolezite potom este rozlisovat, kto bol autorom napadu, a kto ho potom len v dobrej viere a v nevedomosti pomohol uviest do praxe, casto bez toho aby chapal wocogo.

nema teda zmysle hovorit ze stat je zly alebo urad je zly - je treba vzdy najst, KTORY KONKRETNY CLOVEK stoji za ktorym zlym rozhodnutim. iba takto sa da najst zdroj problemu a da sa tento problem riesit, eliminovat, odstranovat.

je smola ze hladat konkretneho zodpovedneho cloveka je daleko tazsie, nez len napisat "urad je zly, lebo (bager)". inak sa to vsak neda. bez toho, aby sa nasla pricina, nie je mozne vykorenit zlo od zakladu, ale budeme vzdy resit iba jeho dosledky a nasledky a pricina ostane nadalej skryta a bude produkovat dalsie zlo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 21:36 #94445
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›no to je o tom, ze nam uz odzvonilo ak si si nevsimol.....nas stat sa zaviazal ze do roku 2020 bude mat minimalne 50perc ludi aspon 30Mbit/s,


dovolim si opravit, v roku 2020 podla Digital Agenda For Europe
100% ludi ma mat pripojenie aspon 30mbps
a 50% ludi ma mat pripojenie aspon 100 mbps
Smile

421 wrote: ›mi sa jednoducho potapame, hra nam pri tom dobra muzika a vsetci sa zabavame......


yoyo, to sa ale potapame tak ci tak, nielen v suvislosti s wifi, ale celosvetovo, ekomonicko politicky... ked mam pravdu povedat, velmi pochybujem ze sa dozijem realneho splatenia a navratnosti investicii do TELCO Smile ci tahat optiku po dedinach... mozno ano... kto sa nudi, moze... ale na navratnost by som necakal Smile ale zobrat si na to uver tiez nemusi byt zle, podla mna aj tak vacsina uverov nebude splatena... a neviem ci viete, za mimoriadneho alebo vojnoveho stavu stat moze zabavit/znarodnit telekomunikacne siete, a je nenulova pravdepodobnost ze do 10 rokov vojna ci mimoriadny stav budu vyhlasene... siet si zoberie stat, splacanie uveru za vystavbu siete zostane na mne, ako nezamestnany urcite mozem z podpory splacat taketo investicie... ake wifi, aky titanic? Smile cely tento posraty zivot je ako hra so stolickami, ktorych je o jednu menej ako ludi ktory okolo nich tancuju..... poucenie je z toho asi take ze - pokym este hra hudba, zatial este nikto neprehral Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 21:42 #94446
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

http://english.pravda.ru/business/finan ... e_world-0/

niektore veci su nezistitelne

K teme: moze to byt velmi uzitocne hlavne na spoje(a pravdepodobne aj bude).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 22:43 #94447
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
sorry jasne 50 perc. bude mat 100 a ostatny najmenej 30.....preto ta optika o ktorej pisem dalej.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 22:58 #94448
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ešte, že to beriete s humorom. Obávam sa, že do 2020 T-com nevymení DSL linky za optické káble. Necháme sa prekvapiť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 20.11.2011 - 23:00 #94449
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
vymeni ale za nase peniaze, este uvidis, ze ked sa to nebude stihat tak stat to zadotuje.....ved frekvenciu 3,7 o ktorej sa teraz zacala diskusia mohol telekom urad riesit uz v roku 2008 / ak je inak oprav ma pixall/ a posledny termin je 1.1.2012 ...takze zaujmy alternativnych ISP uplne na poslednom mieste.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 21.11.2011 - 00:18 #94450
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nikto na svete nema potrebu bojovat za nase zaujmy viac, ako my sami. (a to iste plati aj pre slovak telekom ci kohokolvek ineho). preto otazka ktoru si treba klast je - co my sami robime pre to, aby sme mali lepsie podmienky? tvrdo presviedcame vsetkych naokolo uz od 2008, ze chceme nove frekvencne pasmo? alebo sedime a cakame ci nam ho niekto nedonesie na podnose (a pripadne ked uz dojde tak by mohol rovno tie radia aj namontovat)...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 21.11.2011 - 09:23 #94453
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

..dobra diskusia;
dakujeme pan Murdoch;

tiez dost vyrazne pocitujem problemy v eteri....

ja sa znova priklonim (aj ked nerad) k bastleniu o par kvalittativnych urovni nizsie.

su tu diskusie o tom ako zabalit zariadenia ako ubnt alebo rb do alobalu alebo umiestnit ich do tienenych krabic. kedze ubnt samo o sebe nema tienenie, nestacilo by ako prva pomoc prestreknut zopar krat plastovy kryt nejakym sprejom s obsahom kovovych castic, napriklad nejakym zinkovym a toto ukostrit?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 21.11.2011 - 10:02 #94454
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

To nevyzera ako zly napad. Ja som rozmyslal davat bullety do kovovych trubiek, pricom prednu stenu urobit prense na n konektor a zadnu srobovaciu.
I ked aj ten alobal moze stacit(predstavil som si to ako svetlo, ktore odraza, zas na druhej strane svetlo je nielen vlnenie ale aj castice - fotony, tak neviem ci sa to da uplne porovnavat). Ale myslim ze aj trochu alobalu lepsie ako nic - a na tomto istom principe by mal fungovat sprej(hlavne na nanobridge).
Mozno by nebolo spatne dat boxy(napr. na rocket, bullet) vyrobit vo vacsom niekde.

http://ubnt.com/forum/attachment.php?at ... 1321795230
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 21.11.2011 - 10:18 #94456
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

alobal ti velmi nepomoze... teda aspon ked som to len tak pre zaujimavost vyskusal tak to nemalo velky efekt... jednoznacne najlepsie vysledky ma kompletny kovovy kryt
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 21.11.2011 - 10:28 #94457
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

JOFO wrote: ›alobal ti velmi nepomoze... teda aspon ked som to len tak pre zaujimavost vyskusal tak to nemalo velky efekt... jednoznacne najlepsie vysledky ma kompletny kovovy kryt

aj ked iste hovoris zo skusenosti...
no ale aky mas rozdiel medzi alobalom/nastrekom/krytom ked sa v podstate stale jedna o to iste a to komplet odtienenie zariadenia?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Filtre pre 5 Ghz  PostPosted: 21.11.2011 - 12:31 #94458
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Neviem aky velky je rozdiel, prave preto som to vyskusal, lebo som bol na to zvedavy... zabalil som dva rockety do alobalu a spravil som standardny test priepustnosti od klienta pripojeneho na jeden rocket ku klientovi pripojenemu na druhy rocket... rockety boli od seba cca meter, kazdy svietil na opacnu stranu. Speedtest sa cez 35M nedostal... ked som tie iste rockety zatvoril do aluboxov, speedtest zrazu nemal problem dat 100M
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)