Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 23:47


packetloss na kabli, z baterky ok

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 07.11.2013 - 16:12 #104922
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute, mam velmi zvlastny problem...

411ka na streche pichnuta kratkym patch kablom do 5p switchu a odtial dva kable kazdy do ineho vchodu, na konci su routre...

prvy router ide v pohode, druhy ma packetloss do 40percent pri zatazi a rychlejsom pingu...

ked sme odpojili zdroj z elektriky (je tam baterka) packetloss zmizol, ked sa zdroj znova pripojit packetloss bol stale prec...

neskor som to skontroloval znova a opat packetloss... co to moze byt? nejaky brum co sa naindukuje do kabla?

vzdialeny restart mk ci routeru nepomaha...

rb411 aj ten switch su napajane z jedneho 12V zdroja s baterkou, nieco ako ad55 len iny vyrobca... ten router ma vlastny zdroj...

nevsimol som si ci su tienene koncovky...

poradi niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 07.11.2013 - 22:19 #104927
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nikto nic? ziadne napady?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 00:39 #104931
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

skusal si vymenit RBcko alebo switch? Skor tipujem na to RBcko, mne sa niektore kusy spravali dost divne a nepomohlo nic, len vymena a poriadne napajanie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 08:41 #104932
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nemoze to byt nejakymi zemamy? rbcko aj switch by som tipoval pokial by z toho isteho ethernetu nepingal dobre aj prvy router... davate tienene koncovky na obe strany vzdy? alebo tam kde je PC netienenu? lebo za tym routerom je pc ako server...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 09:34 #104933
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Zdroj mas aky? spinany, ci s trafom? Ak spinany, skusit uzemnit pol, ktory je pre rb zem. Alebo ak ide ok z baterie, zem uplne odstranit pouzitim trafo zdroja.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 09:40 #104934
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
spinany nieco ako ad55 ale zem nieje zapojena vobec, je tam vidlica...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 10:02 #104935
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

zem zariadenia najdes v jeho papieroch, pokial nie je priamo svorka, bude to jeho kovový obal. Napr ako u PSC-100
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 13:35 #104936
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
toto je ten zdroj http://www.bentelsecurity.com/index.php ... amp;id=259 neviem ci vas dobre rozumiem, mam pouzit vidlicu so zemniacim kolikom? teraz je tam vidlica bez, cize len faza a nulak... mam to tak vsade kvoli starym el. rozvodom... co mysli tym test_report ze mam uzmenit pol ktory je pre rb zem? nechapem tomu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 13:37 #104937
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

No to je uzasne....mat vidlicu na takyto zdroj kde mas urcenu fazu a nulak.... pripoj poriadne fazu na svorku L, nulak na svorku N a kolik na zem. Tak aby sa toto nedalo otocit....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 14:09 #104938
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ale v starych rozvodoch to mas horsie jak zle... tam mas zem pripojenu na nulak a robi to riadne haluze... tiez by som sa na znacenie tych kablov nespoliehal, stretol som sa uz aj s tym ze bola faza na kabli opacne zaznacena a aj farby prehodene ako ma po spravnosti byt... kde je podla teba po spravnosti faza? Smile som sa na to pytal aj elektrikara a ten vravel ze je to na elekrikarovi ako to v dome v zasuvkach zapoji...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 14:26 #104939
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Tak povez elektrikárovi nech vráti papiere a nech radšej nič nezapája.

Existujú dve normy TNC (2 vodiče) a TNS (3) . Nové rozvody sa robia len ako TNS zapojenie. V obidvoch prípadoch je fáza pripojená do lavej dierky (kolík je hore ) .
Navyše pri starom dvojvodičovom zapojený sa ako prvý pripája kolík (PE) a až potom pravá diera nulák (N) .

Len tak zo srandy skús pripojiť plynový kotol / sporák do zásuvky kde máš pripojenú fázu opačne že či to bude jedno.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 14:28 #104940
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Spinany zdroj je galvanicky prepojeny so sietou, aj ked tam nie je pripojeny zemniaci kolik. Daj tam zdroj s transformatorom. Alebo daj oddelovacie trafo medzi tento zdroj co mas a medzi siet. Alebo skus uzemnit pol, ktory ma rb spojeny s kostrou.

Ale osobne by som tam dal trafo zdroj, ked to z baterky ide ok.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 14:38 #104941
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Popripade mozes aj poexperimentovat. Kedze je jasne ze zdroj rusenia ide z elektrickej siete, mozes tam skusit dat filter (http://www.tme.eu/sk/details/4300.5051/konektory-ac/schurter/#) najdes ho v lepsich PC zdrojoch.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 14:50 #104943
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a neexistuje taky filter co sa priamo strci do zasuvky a do neho zdroj? ten zdroj taky filter v sebe nema?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 15:04 #104944
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Pripadne mozes skusit dat pred zdroj nejake male AVRko..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)